Symboliczna złotówka za dzierżawę terenu pod ogródek letni

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Symboliczna złotówka za dzierżawę terenu pod ogródek letni

Od 23 lipca br. dzierżawa 1 metra kwadratowego pod ogródek gastronomiczny na jarosławskim rynku (obręb 4, działka nr 2354) kosztuje symboliczną złotówkę! Zapraszamy do współpracy.

Ogródek gastronomiczny na jarosławskim rynku

Burmistrz miasta Marcin Nazarewicz 23 lipca br. podpisał zarządzenie nr 305/2024 ws. ustalenia wysokości czynszu dzierżawnego za dzierżawę nieruchomości należącej do Gminy Miejskiej Jarosław (obręb 4, działka nr 2354). W praktyce oznacza to, że dzierżawcy powierzchni znajdującej się na jarosławskim rynku (na ww. działce) miesięcznie będą płacili symboliczną kwotę – 1 zł netto za 1 metr kwadratowy. Do tej pory stawka wynosiła 4,50 zł netto.

W okresie od 1 października do 31 marca za pozostawienie urządzeń na dzierżawionym terenie będzie obowiązywała jednorazowa opłata w wysokości 100 zł netto. Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.miastojaroslaw.pl

- Tętniący życiem jarosławski rynek to nie tylko mój cel, ale przede wszystkim oczekiwanie naszych mieszkańców, którzy w sezonie letnim chcą się spotykać w centrum miasta, miło spędzać tutaj czas - mówi burmistrz miasta Marcin Nazarewicz.

- Niezbędna jest do tego odpowiednia infrastruktura, urozmaicona oferta gastronomiczna oraz wydarzenia towarzyszące. Liczę, że po zakończonej rewitalizacji płyty rynku, na której organizowanych jest coraz więcej wydarzeń, dzięki otwartości na współpracę z przedsiębiorcami, będzie możliwe ożywienie naszego pięknego, zabytkowego rynku - podsumowuje.