Święto Policji

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Święto Policji

24 lipca br. w 105. rocznicę powołania przez Sejm Policji Państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się uroczysta zbiórka, w której udział wziął również Burmistrz Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz.

Święto Policji Autor: KPP w Jarosławiu

Uroczystość poprzedzona była mszą świętą, następnie pod „Pomnikiem Pamięci Narodowej” przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu na czele z podinsp. Janem Wojtowiczem – Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu złożyli kwiaty.

Druga część wydarzenia odbyła się w siedzibie jarosławskiej komendy, gdzie Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu podziękował współpracownikom za profesjonalizm i rzetelne wykonywanie codziennych obowiązków. Był także czas na wręczenie odznaczeń, medali, a także 62. aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne pracownikom tutejszej komendy.

Swoje słowa komendant skierował także do zaproszonych gości – w tym do Burmistrza Miasta Jarosławia, który otrzymał pamiątkowy grawerton, dziękując za okazywaną pomoc i udzielane wsparcie.

Tegoroczne święto Policji było także okazją do zorganizowania pikniku rodzinnego na Stadionie Miejskim w Jarosławiu. Każdy miał okazję obejrzeć sprzęt policyjny, strażacki oraz wojskowy wykorzystywany w codziennej służbie, a także by porozmawiać z funkcjonariuszami na tematy związane ze służbą i bezpieczeństwem.