poniedziałek 23.11.2020
Uczestniczki 1. Grand Prix Polski seniorek na podium. Pierwsza od lewej: Anna Brzyska - zawodniczka Kolping Jarosław.
Uczestniczki 1. Grand Prix Polski seniorek na podium. Pierwsza od lewej: Anna Brzyska - zawodniczka Kolping Jarosław.

Kapitalny występ podczas 1. Grand Prix Polski seniorek (20-21.11) zanotowała Anna Brzyska. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka Kolpingu Jarosław w swoim debiutanckim starcie w gronie seniorek zajęła drugie miejsce.

Zawody w Nowym Dworze Mazowieckim cieszyły się sporym zainteresowaniem startujących. Wśród uczestniczek nie brakowało utytułowanych zawodniczek. Listę startową otwierała aktualna wicemistrzyni Polski seniorek w grze pojedynczej – Paulina Krzysiek ze Startu Nadarzyn. Oprócz niej wystąpiły także: aktualna złota medalistka mistrzostw Europy juniorek w grze pojedynczej – Anna Węgrzyn oraz mistrzyni Starego Kontynentu juniorek w grze mieszanej – Katarzyna Węgrzyn.

W tak doborowej stawce genialny występ zanotowała Anna Brzyska. Tenisistka stołowa z Jarosławia start w 1. Grand Prix Polski seniorek rozpoczęła od piątkowych eliminacji, w których zagrała znakomicie i zapewniła sobie awans do sobotniego turnieju grupowego. Drugi dzień zmagań w Nowym Dworze Mazowieckim także układał się po myśli zawodniczki z powiatu jarosławskiego. W fazie grupowej Brzyska pokonała m.in. występującą od lat w Ekstraklasie kobiet Magdalenę Sikorską z SKTS-u Sochaczew oraz „świeżo upieczoną” mistrzynię kraju juniorek – Martynę Lis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Prawdziwy popis swoich umiejętności reprezentantka klubu z Jarosławia dała w fazie pucharowej. W 1/8 finału Anna Brzyska ograła Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:3, a w ćwierćfinale pokonała jedną z czołowych tenisistek stołowych w Ekstraklasie – Katarzynę Ślifirczyk (Start Nadarzyn) 4:2. Największą niespodziankę turnieju 15-latka z Jarosławia sprawiła jednak w półfinale, wyrzucając z zawodów najwyżej rozstawioną Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn)! W finałowej grze Anna Brzyska uległa ostatecznie Annie Węgrzyn z wrocławskiego KU AZS UE 1:4, jednak drugie miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach to ogromny sukces tenisistki stołowej Kolpingu Jarosław.

- Wynik Anny w Nowym Dworze Mazowieckim nie jest dziełem przypadku. Dobra praca wykonywana w klubie i ośrodku szkoleniowym w Jarosławiu sprawia, że Anna Brzyska z tygodnia na tydzień staje się coraz lepsza zawodniczką. Drugie miejsce w 1. Grand Prix seniorek to nie tylko sukces samej zawodniczki, ale także trenerów, którzy dbają o jej rozwój - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer występującego w LOTTO Superlidze zespołu Sokołów S.A. Jarosław.

Informacja prasowa klubu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...