poniedziałek 1.02.2021
Tenisiści stołowi drużyny Sokołów S.A. Jarosław z trenerem.

Niecałe 90 minut potrzebowali tenisiści stołowi drużyny Sokołów S.A. Jarosław do odniesienia jedenastego z rzędu zwycięstwa w LOTTO Superlidze. Podopieczni Kamila Dziukiewicza pewnie ograli we własnej hali AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:0 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

We wtorkowy wieczór wszyscy gracze w talii Dziukiewicza zaprezentowali się bardzo dobrze. Po jednym punkcie dla miejscowych wywalczyli Kou Lei, Sathiyan Gnanasekaran i Paweł Chmiel. Na szczególne słowa pochwały zasługuje jednak reprezentant Indii, który oddał aktualnemu wicemistrzowi Polski w grze pojedynczej Patrykowi Chojnowskiemu zaledwie dziesięć małych punktów.

- Kolejny nasz świetny występ w LOTTO Superlidze. Każdy dokłada swoją cegiełkę do dorobku drużyny i nasza znakomita passa trwa nadal – mówił po meczu rozradowany Kamil Dziukiewicz.

Jarosławscy tenisiści stołowi po 14 kolejkach LOTTO Superligi mają na swoim koncie 32 punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli w grupie mistrzowskiej.

Sokołów S.A. Jarosław – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0

Kou Lei – Szymon Malicki 3:1 (11:6, 11:9, 7:11, 14:12)

Sathiyan Gnanasekaran – Patryk Chojnowski 3:0 (11:2, 11:7, 11:1)

Paweł Chmiel – Tomasz Tomaszuk 3:2 (11:2, 12:10, 8:11, 5:11, 11:8)

STAG SPONSOREM ANNY BRZYSKIEJ!

Jedna z najbardziej znanych firm na świecie produkujących sprzęt do tenisa stołowego – STAG została indywidualnym sponsorem Anny Brzyskiej, zawodniczki Kolpingu Jarosław i uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Anna Brzyska rok 2020 zakończyła jako liderka rankingu europejskiego kadetek. W ostatnich 12-stu miesiącach tenisistka stołowa klubu z Podkarpacia zajęła drugie miejsce podczas 1. Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim oraz wywalczyła trzy medale Mistrzostw Polski kadetek w Kraśniku (Ania zdobyła mistrzowskie tytuły w grze podwójnej i mieszanej oraz stanęła na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej).

We wtorek podczas meczu LOTTO Superligi pomiędzy drużyną Sokołów S.A. Jarosław a AZS AWFiS Baltą Gdańsk, Anna Brzyska otrzymała z rąk Sathiyana Gnanasekarana (czołowego zawodnika jarosławskiego klubu) sprzęt od swojego nowego sponsora, firmy STAG. Ponadto nowy sponsor jarosławskiej tenisistki stołowej sfinansuje jej występy w kilku turniejach międzynarodowych.

Firmą z Indii jest m.in. głównym sponsorem reprezentacji Indii i Włoch w tenisie stołowym.

DAWID JADAM W ELITARNYM GRONIE

Dawid Jadam, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodnik Kolpingu Jarosław startował w niedzielę w niezwykle prestiżowym turnieju TOP 16 juniorów, który odbył się w Białymstoku. Przedstawiciel jarosławskiego tenisa stołowego był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

W stolicy Podlasia aktualny mistrz Polski młodzików rozegrał trzy spotkania. W fazie grupowej Jadam uległ Szymonowi Kolasie 0:3 (7:11, 6:11, 5:11), Konradowi Staszczykowi 2:3 (7:11, 7:11, 13:11, 11:6, 6:11) i Michałowi Gawlasowi 0:3 (9:11, 7:11, 9:11). Warto jednak zauważyć, że wszyscy przeciwnicy są znacznie bardziej doświadczenie od zawodnika Kolpingu Jarosław.

- Dawid jako najmłodszy zawodnik zaprezentował się dobrze. Oczywiście jako trener oczekuję zawsze trochę więcej od zawodników. Grając w TOP 16 ciekawy byłem jakie są różnice pomiędzy Dawidem a zawodnikami dużo starszymi. W takich konfrontacjach widać dla trenera zdecydowanie więcej elementów do poprawy, nad którymi trzeba zająć się już jutro na sali treningowej - podsumował występ swojego podopiecznego Mateusz Czernik, trener jarosławskiego zespołu.