Plakat promujący Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”, która odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia 2021 roku w Gdyni.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone kameralne przedstawienia oparte na tekstach dramatycznych, literackich, poetyckich w dowolnej wypowiedzi teatralnej, adresowane do widza dorosłego, które swoją tematyką lub formą nawiązują do pojęcia „kosmos”. Organizatorzy chcą zachęcić twórców do eksplorowania tematu „kosmosu”, jako pewnego rodzaju metaforycznego poszukiwania „nowej postpandemicznej normalności” w oderwaniu od ziemskich, nie tylko grawitacyjnych ograniczeń. Czekają na spektakle, które skupią się na człowieku i jego „mikrokosmosie” i spróbują udowodnić, że właśnie miłość jest najpotężniejszą i najbardziej tajemniczą z energii kosmicznych.

Do wysyłania zgłoszeń zapraszają teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski, które szukają alternatywnych sposobów artystycznej ekspresji i omijają popularne trendy w ambitnych próbach znalezienia własnego pomysłu na nowoczesny teatr.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 kwietnia 2021 r.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Wszystkie informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem: https://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/stacja-kosmos-konkurs-2021/