środa 21.04.2021

Z uwagi na głębokie wykopy i bliską zabudowę, prowadzenie robót (ciężki sprzęt drogowy, samochody ciężarowe) przy jednoczesnym prowadzeniu ruchu samochodowego i pieszego byłoby bardzo niebezpieczne i zagrażało bezpieczeństwu użytkowników.

W zaistniałej sytuacji planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu - zamknięcie odcinka ul. Kraszewskiego, od ul. Grunwaldzkiej do ul. Głowackiego. 

  1.  Jadąc ul. Słowackiego będziemy mogli skręcić w ul. Grunwaldzką lub ul. Jana Pawła II (zablokowana będzie jazda na wprost w ul. Kraszewskiego – kierunek Nisko). Będzie możliwy dojazd do ul. Kraszewskiego objazdem przez ulice: Jana Pawła II, Konfederacką i Kościuszki. Możliwy wyjazd z ul. Kraszewskiego do ul. Jana Pawła II , ulicami Głowackiego i Sienkiewicza.
  2.  Jadąc ul. Grunwaldzką będziemy mogli skręcić w ul. Słowackiego i jechać na wprost w ul. Jana Pawła II. Zablokowany kierunek Nisko – ul. Kraszewskiego (dojazd do ul. Kraszewskiego, jak w pkt. 1)
  3.  Jadąc ul. Jana Pawła II będziemy mogli skręcić w ul. Słowackiego i jechać na wprost w ul. Grunwaldzką.  Zablokowany kierunek Nisko – ul. Kraszewskiego (dojazd do ul. Kraszewskiego, jak w pkt. 1)

Obowiązujący kierunek z pierwszeństwem:  Jana Pawła II – Słowackiego i odwrotnie Słowackiego – Jana Pawła II. Ulica Grunwaldzka będzie ulicą podporządkowaną.

Sygnalizacja świetlna będzie pracowała w trybie awaryjnym (pulsujące światło żółte), ruch będzie zorganizowany oznakowaniem pionowym.

Wykonawca uzgodnił z MZK, że przystanek na wysokości parku Baśki Puzon nie będzie obsługiwany przez komunikację miejską, aktywny będzie jedynie przystanek przy stacji paliw Orlen.


Odcinek ul. Pełkińskiej na wysokości ORLENU (od posesji nr 36 do posesji nr 44).
 
  1. Objazd został wyznaczony łącznikiem zlokalizowanym między stacją paliw ORLEN a BIEDRONKĄ, który na czas przebudowy wodociągu stanie się z drogi jednokierunkowej drogą dwukierunkową.
  2. Zgodnie z załączonym schematem, jadąc od ulicy Lubelskiej w kierunku obwodnicy miasta należy przed stacją paliw skręcić w lewo w łącznik, następnie w prawo na wlocie łącznika do ulicy Kraszewskiego.
  3. Jadąc od obwodnicy miasta ulicą Pełkińską w kierunku ulicy Lubelskiej, należy skręcić w ul. Kraszewskiego, następnie za stacją paliw w lewo w łącznik, a następnie w prawo na wlocie łącznika do ul. Pełkińskiej.
 
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...