piątek 19.04.2024

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbędzie się II tura wyborów samorządowych na Burmistrza Miasta Jarosławia. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7.00, głosowanie potrwa do godz. 21.00.

W II turze wyborów samorządowych 2024 na Burmistrza Miasta Jarosławia mieszkańcy będą mogli oddać swój głos tylko na jednego kandydata.

Na karcie do głosowania znajdą Państwo nazwiska dwóch kandydatów:

  • Marcin Nazarewicz (KWW Marcina Nazarewicza "My Mieszkańcy")
  • Waldemar Paluch (KWW Waldemara Palucha)

 

Tak prezentują się wyniki I tury woborów samorządowych 2024:

  

Mieszkańcy miasta będą mogli oddawać głosy w 21 obwodach głosowania. Oprócz tego zostały utworzone również dwa obwody zamknięte w SPZOZ oraz COM.

Pamietajmy o zabraniu do lokalu wyborczego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, który pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuszczenie do głosowania. W lokalu wyborczym otrzymamy tylko jedną kartę do głosowania.

Na karcie do głosowania można postawić tylko jeden znak X przy jednym nazwisku. Za nieważny zostanie uznany głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Po wypełnieniu karty wyborca musi je wrzucić do urny wyborczej; nie wolno wynosić karty do głosowania poza lokal wyborczy, ani też odstępować komukolwiek takiej karty.

Wyniki będą dostępne na stronie www.gov.pl/samorzad2024/  

Dla ułatwienia mieszkańcom dotarcia do lokalu wyborczego mieszczącego się w Domu Seniora przy ul. Dolnoleżajskiej 16, zostaną wykonane dodatkowe kursy miejskiej komunikacji, podobnie jak 7 kwietnia. Więcej informacji TUTAJ  

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...