piątek 21.05.2021

Jak co roku już po raz dziesiąty, pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”, w nawiązaniu do zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, 13 maja br. odbyła się Pielgrzymka Diabetyków z Podkarpacia do Matki Bożej Królowej Rodzin.

W związku z panującą pandemią koronowirusa, w pielgrzymce wzięli udział głównie mieszkańcy Jarosławia, członkowie Kół PSD oraz ich rodziny, a także Bolesław i Krystyna Szybistowie z Sanoka - inicjatorzy pierwszej pielgrzymki w 2012 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. burmistrz niasta Waldemar Paluch.

Pielgrzymów przywitał proboszcz jarosławskiej kolegiaty ks. Marian Bocho, a nabożeństwo majowe odprawił diakon Michał. Następnie zebrani wysłuchali koncertu organowego w wykonaniu organisty Michała Daleszczyka, który zaprezentował utwory o tematyce maryjnej. Mszy świętej przewodniczył ks. dziekan Jan Jagustyn z Pawłosiowa, a kazanie wygłosił ks. Marek Szczepański, wikariusz kolegiaty. W wygłoszonym słowie odniósł się do trzech wydarzeń, które wiążą się z tym wyjątkowym dniem: ocalenia obrazu Matki Bożej Śnieżnej z pożaru świątyni w 1862 r., pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. oraz 40 rocznicy ocalenia św. Jana Pawła II po zamachu na Jego życie.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy chętni mogli zwiedzić nowo powstałą galerię rzeźb Tomasza Huttera oraz wybrać się na spacer do ogrodu przykościelnego, skąd rozpościera się panorama na jarosławskie opactwo.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z  zadania publicznego pt. „Kształtowanie wśród chorych na cukrzycę postaw prozdrowotnych, a zwłaszcza związanych z profilaktyką alkoholową”, uczestnicy otrzymali gorący poczęstunek.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...