środa 8.09.2021

6 września odbyła się sesja Rady Miasta Jarosławia w trybie stacjonarnym w Sali Narad Urzędu Miasta Jarosławia. W porządku obrad znalazło się 19 projektów uchwał. Wszystkie zyskały poparcie większości radnych.

Rada przyjęła regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków i przekazania go do zaopiniowania.

Podjęto też kilka uchwał związanych z gospodarką nieruchomościami. Określono średnią cenę jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Jarosław w roku szkolnym 2021/2022.

Radni przyjęli Strategię Rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu na lata 2021-2027.

Podjęto uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej Powiatowi Jarosławskiemu w postaci zakupu sprzętu medycznego (holter wraz z oprzyrządowaniem i oprogramowaniem), który zdaniem wnioskodawcy – dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, przyczyni się do istotnej poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.

Podjęto kilka uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Jarosławia na 2021 rok. Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2021 w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych poprzez przebudowę przejść dla pieszych zlokalizowanych w ciągu drogi gminnej nr 111319 (ul. Jana Pawła II i ul. 3-go Maja) w Jarosławiu. Przekazano dodatkowe środki na remonty bieżące, utrzymanie dróg gminnych w 2021 roku, obejmujące drogi publiczne i drogi wewnętrzne.

Zmieniono uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustaleniu stawki tej opłaty oraz zwolnienia z tej opłaty. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 29 zł miesięcznie od mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Radni zapoznali się z informacją na te mat stanu bezpieczeństwa na terenie miasta.