wtorek 21.09.2021

Projekt „JAROSŁAW MAGICZNE MIASTO” został nominowany w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Szansą na świetny wynik jest każdy oddany głos!

Chcesz zwiększyć szanse na wygraną Jarosławia? Głosuj codziennie do 27 września do godz. 23:59. Zaproś do głosowania znajomych, udostępniaj informacje o konkursie – zwycięzcą zostanie ten, który uzyska najwięcej głosów internautów!

  Zagłosować można po kliknięciu w link www.mistrzowskiezmiany.pl

 

W ramach projektu „Jarosław Magiczne Miasto"  powstało Centrum Edukacji Kulturalnej. Atrakcja dostępna jest dla zwiedzających od 24 kwietnia 2019 roku. Centrum znajduje się w piwnicach ratusza (wejście od strony studni miejskiej) oraz w Bramie Krakowskiej (wejście na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Węgierskiej). 

W piwnicach ratusza na zwiedzających czeka fascynujący świat sztuki. Interaktywne urządzenia i aplikacje multimedialne ułatwią poznanie najważniejszych zagadnień związanych z muzyką, malarstwem, rzeźbą, architekturą. W laboratorium teatralnym można wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego z wykorzystaniem pacynek czy marionetek, a w pracowni origami wykonać papierowe zwierzątka, kwiaty, przedmioty. Odkrywanie wiedzy o sztuce połączone ze wspaniałą zabawą zainteresuje z pewnością wszystkich, niezależnie od wieku.

Brama Krakowska to skarbnica wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzający skupiają się tu na poznaniu detali architektonicznych jarosławskich zabytków i biografii słynnych Jarosławian, a także udają się na wirtualny spacer po szlaku pokoszarowym oraz odkrywają zasady sztuki planowania. Na najmłodszych czekają interaktywne gry. Zdobywanie wiedzy o Jarosławiu umili niezwykła atmosfera Bramy Krakowskiej – zachowanego fragmentu fortyfikacji z połowy XVI wieku.

Zwiedzanie:
wtorki, środy i piątki: godz. 8.00-16.00
czwartki i soboty (z wyłączeniem pierwszej soboty miesiąca): godz. 10.00-18.00
Zwiedzanie można zaplanować również w pierwszą niedzielę miesiąca (zamiast pierwszej soboty) w godz. 10.00-18.00.
We wszystkie dni wstęp jest bezpłatny.
Zwiedzanie rozpoczyna się w piwnicach ratusza.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...