środa 6.10.2021

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niecodzienna i wyjątkowa, tak jak wyjątkowi są małżonkowie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 5 października, w Sali Ślubów kamienicy Gruszewiczów.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z naszego miasta i okolic. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - pani Ewa Rokoszyńska. Uroczystego aktu dekoracji dokonali Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt, którzy pod adresem dostojnych Jubilatów skierowali słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Lucjan i Halina Bereś

Andrzej i Maria Czarneccy,

Jan i Janina Drozdowicz,

Wacław i Wanda Gałuszko, 

Kazimierz i Maria Hołyszko,

Eugeniusz i Teresa Jasiewicz, 

Lesław i Krystyna Kądziołka, 

Józef i Teresa Sus, 

Czesław i Stanisława Tomaka.

W imieniu Pawła i Marii Bogdanowicz medal odebrała córka.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...