poniedziałek 20.12.2021

Za nami 3 intensywne dni pełne wrażeń, których dostarczył nam niepowtarzalny Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na jarosławskim rynku.

Jarmark rozpoczął się w piątek, 17 grudnia, a oficjalnie otworzyli go Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót, w towarzystwie artystów z Zespołu „Exodus” PSONI Koło w Jarosławiu.

Wspaniałe rękodzieło, ozdoby świąteczne i przysmaki wypełniły stoiska na jarosławskim Rynku, a w atmosferę zbilżających się Świąt wprowadziły wszystkich przybyłych występy artystyczne. Świąteczny klimat zapewniły wyjątkowe „Jasełka na szczudłach" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznyego "Scena Kalejdoskop", koncerty Zespołu „Exodus” PSONI Koło w Jarosławiu, oraz Zespołu Wokalnego „Apasjonaci". Nie zabrakło tradycyjnie Mikołaja i Akademia Jaskółki. Dzień zakończył zaś Mikołajowy fire show Rycerza Reiner Schierhorn i Lady Marty.

W sobotę dla uczestników jarmarku wystąpiły solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Jarosławska Scena Piosenki Aktorskiej w koncercie zatytułowanym „Niech błyśnie pierwsza gwiazda”. Najmłodsi bawili się w najlepsze z Elsą i Olafem, a także przeżyli kolejne „Magiczne spotkanie" z Mikołajem  Atmosferę kolejny raz podgrzał Rycerz Reiner Schierhorn swoim fire show.

Największą atrakcją dnia była wyjątkowa, świąteczna kolejka.  W niedzielę, pomimo niesprzyjającej pogody, pomocnicy Mikołaja rozbawili najmłodszych świątecznymi animacjami. Nie zabrakło także Mikołaja we własnej osobie oraz świątecznej kolejki. Radosną atmosferę podkreślały koncerty Zespołu Piosenki Estradowej „Sway" oraz Chóru Deo Cantamus.

W imieniu organizatorów Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu dziękujemy wystawcom, artystom oraz mieszkańcom za udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...