Grafika informująca o dofiansowaniu do odbiornikow TV Autor: źródło: gov.pl
Grafika informująca o dofiansowaniu do odbiornikow TV Autor: źródło: gov.pl

Czy Twój telewizor jest gotowy na zmianę nadawania darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T2 na DVB-T2/HEVC? Sprawdź czy możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu dekodera lub telewizora spełniającego wymagania techniczne.

23 maja 2022 r. w województwie podkarpackim nastąpi zmiana sygnału telewizji cyfrowej naziemnej. Rząd przygotował specjalny program dofinansowania do zakupu tunerów, niezbednych do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej w nowej technologii. Program skierowany jest do gospodarstw domowych, które odbierały dotychczas sygnał cyfrowej telewizji naziemnej, u których może wystapić deficyt środków na dostosowanie sprzętu do technologii DVB-T2/HEVC. Będą one mogły liczyć na dodatkowe wsparcie w postaci dofinansowania na zakup dekodera.

Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora będzie można złożyć osobiscie lub przez pełnomocnika (członka rodziny lub domownika)

a) przez Internet - formularz online na platformie www.gov.pl

b) w tradycyjnej formie papierowej - w placówkach Poczty Polskiej.

Dofinansowanie w postaci świadczenia będzie przysługiwało na gospodarstwo domowe. Przyznanie świadczenia będzie mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby go otrzymać, wnioskodawca składając wniosek musi oświadczyć, iż bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego ze względu na trudna sytuację materialną gospodarstwa domowego. Po złożeniu wniosku osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany we wniosku adres adres email lub w postaci wydruku. Taki kod będzie można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystapia do programu.

Więcej informacji uzyskasz:

- na stronie www.pl/cyfrowaTV

- piszac na skrzynkę kontaktową cyfrowaTV@coi.gov.pl

- dzwoniąc na infolinię pod numer 42 253 54 30

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...