czwartek 26.05.2022

31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu, zachęcamy do popularyzacji zdrowego stylu życia i przede wszystkim do troski o naszą planetę! W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia propaguje życie bez tytoniu pod hasłem Zatruwanie naszej planety#TabaccoExposed

Święto Dzień bez Tytoniu obchodzone jest od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia koncentruje się co roku na innym aspekcie szkodliwości palenia tytoniu, stara sie uświadamiać i przestrzegać przed zgubnymi skutkami palenia - nowotworami płuc, krtani, przełyku, trzustki, czy gardła. 

Tytoń zabija ponad 8 milionów ludzi każdego roku i niszczy nasze środowisko, dodatkowo szkodząc zdrowiu ludzkiemu poprzez uprawę, produkcję, dystrybucję, konsumpcję i odpady pokonsumenckie. Na całym świecie po papierosy i wyroby tytoniowe sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 milionów to kobiety.

Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i stale rośnie, zwiększając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety. Należy sobie zdawać sprawę, że każdy wypalony papieros lub zużyty inny wyrób tytoniowy marnuje cenne zasoby, od których zależy nasza egzystencja. Dym tytoniowy przyczynia się do wyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza i zawiera trzy rodzaje gzów cieplarnianych.  

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...