piątek 2.09.2022
Rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej nr 6

Rok szkolny 2022/2023 właśnie się rozpoczął. Uczniowie wracają do szkoły po dwóch miesiącach wakacji. Pierwszy września to ważny dzień dla uczniów, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w szkole.

Każdy uczeń to potwierdzi, że okres od zakończenia roku w czerwcu do jego rozpoczęcia we wrześniu mija w mgnieniu oka. Niektórzy z tego powodu są mało zadowoleni, inni nie mogą doczekać się pierwszego dzwonka. W placówkach oświatowych podległych Gmine Miejskiej Jarosław w asyście pocztów sztandarowych, dyrektorzy szkół gorąco i serdecznie przywitali uczniów oraz ich rodziców. We wszystkich placówkach oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone było mszą św.

W tym dniu z uczniami, nauczycielami i rodzicami burmistrz Waldemar Paluch spotkał się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica, zastępca burmistrza Dariusz Tracz w Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego ora Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Renata Chlebowska w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi, skarbnik Anna Gołąb w Szkole Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon, sekretarz Magdalena Kapusta w Szkole Podstawowej nr 2  im. ks. Stanisława Konarskiego.

W Szkole Podstawowej nr 7 od pierwszego września nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. W wyniku konkursu bowiazki te objeła Barbara Januszkiewicz.

W pozostałych placówkach na ręce dyrektorów złożono w imieniu burmistrza Waldemara Palucha list :

U progu nowego roku szkolnego witam uczniów pierwszych klas,

bo dla Was to nowy, fascynujący rozdział;

witam uczniów wracających po wakacjach do szkoły,

a także rodziców, pedagogów i personel administracyjny.

W wielu jarosławskich szkołach naukę rozpoczynają też dzieci z Ukrainy.

Rozpoczęcie roku szkolnego, to z jednej strony żal

za kończącymi się wakacjami, a z drugiej, radość

ze spotkania z koleżankami i kolegami,

oczekiwanie nowych przygód, wyzwań i osiągnięć.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają serca pełne oczekiwań i nadziei.

Niech nowy rok szkolny 2022/2023 będzie pełen niezwykłych zdarzeń,

odkrywania świata, zdobywania wiedzy

oraz pracy nad doskonaleniem siebie.

Jestem przekonany drodzy uczniowie, że pomogą wam w tym nauczyciele,

którzy będą dla was wsparciem.

Mówi się, że szlachetne drzewo rodzi dobre owoce,

a wytężona praca daje sukces. Bądźcie jako szkoła,

szlachetnym drzewem, a owoce Waszej pracy niech będą dobre!

Jeśli w wychowanie i naukę będą włożone

wysiłek, praca i entuzjazm, to osiągnięcie wyznaczone cele.

Życzę całej społeczności szkolnej wytrwałości w dążeniu do nich,

sukcesów i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy."

Patrycja Bartkiewicz