czwartek 5.01.2023
Nowoczesny sprzęt do laparoskopii wykorzystywany jest na bloku operacyjnym jarosławskiego szpitala

Kwotą 300 tys. złotych Miasto Jarosław wsparło zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej dla jarosławskiego szpitala. Nowoczesny ultrasonograf oraz urządzenie do laparoskopii już służą pacjentom w oddziale wewnętrznym i na bloku operacyjnym COM-u.

Uroczyste przekazanie nowoczesnych sprzętów medycznych w postaci ultrasonografu, urządzenia do laparoskopii, Holtera EKG i stacji roboczej, urządzenia Holdcard 24W Alfa System oraz łóżek ortopedycznych odbyło się 5 stycznia na terenie szpitala. Symbolicznego przekazania sprzętu i aparatury, których zakup wsparty został kwotą 300 tys. złotych dokonał w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Dariusz Tracz – Zastępca Burmistrza. W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka oraz inicjatorka zabezpieczenia w budżecie miasta środków finansowych wspierających COM wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bożena Łanowy. Już na początku ub. roku radni miejscy wyrazili wolę pomocy finansowej dla szpitala podejmując w ramach uchwały budżetowej na 2022 roku decyzję o dofinansowaniu zakupu sprzętów. Zastępca Burmistrza dziękując poszczególnym stronom w sposób szczególny podkreślił rolę radnego Rady Miasta i jednocześnie lekarza COM Macieja Wałęgi, który w tym przypadku, jak też w wielu innych sytuacjach niejednokrotnie zabiegał o wsparcie w zabezpieczeniu potrzeb jarosławskiego szpitala. W oficjalnym oddaniu do użytku sprzętów uczestniczyli także przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego na czele ze Starostą Jarosławskim Stanisławem Kłopotem.

Ogólna kwota wydanych na sprzęt i aparaturę medyczną środków opiewa na ponad 600 tys. złotych, z czego 300 tys. pokrył budżet Miasta Jarosławia.

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta