wtorek 21.11.2023

Najtrudniejszą rzeczą, jest podjęcie decyzji, które zdjęcie wysłać na konkurs. Tylko jedno. Ciekawa formuła potwierdza profesjonalizm organizatorów i uczestników międzynarodowego konkursu.

Tylko Jedno Zdjęcie - Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny 2023 prowadzony przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki za nami. Teraz możemy już podziwiać prace zwycięskie i wyróżnione w Galerii Rynek 6  do końca grudnia. Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej miał miejsce 18 listopada. Uczestniczyli w niej zastępca burmistrza Dariusz Tracz, dyrektor JOKiS-u Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, Krzysztof Peszko kurator konkursu, Tomasz Sobczak - fotograf, sekretarz Fotoklubu RP i oczywiście artyście i sympatycy fotografii. 

Ogromnym wyróżnieneim dla organizatora konkursu jest statuetka i wyrazy uznania przekazane przez prezez Fotoklubu RP Katarzynę Dołowską. Ideą tego konkursu jest przesłanie na konkurs tylko jednego zdjęcia, a okazuje się, że bycie pierwszym jurorem swojego zdjęcia nie jest takie proste. W tym roku na konkurs nadesłano prace z 60 krajów. O prestiżu jarosławskiego konkursu świadczy też fakt, iż od piętnastu lat patronuje mu Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców i Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP, Międzynarodowa Organizacja Artsystów Fotografików, Amerykańskie Stowarzyszenie Fotografików oraz GPU. 

 

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...