piątek 14.08.2020
Fragment pomnika Pamięci Narodowej

W przeddzień 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej – 14 sierpnia 2020 r. na placu parafialnym kościoła pw. Chrystusa Króla mieszkańcy Jarosławia uczestniczyli w obchodach Święta Wojska Polskiego.

Tegoroczne obchody poprzedziła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prał. Andrzeja Surowca. Główne uroczystości odbyły się na placu parafialnym przed Pomnikiem Pamięci Narodowej, gdzie po podniesieniu flagi państwowej, apelu pamięci oraz salwie honorowej, zaproszeni goście złożyli kwiaty w hołdzie bohaterom zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

W dniu Sił Zbrojnych RP zastępca burmistrza Wiesław Pirożek przekazał list gratulacyjny ppłk. Januszowi Niedźwiedziowi z życzeniami od burmistrza Waldemara Palucha:
(...) Zwycięstwo poniesione w Bitwie Warszawskiej na stałe zapisało się w historycznej pamięci i tożsamości Polaków. Jesteśmy dumni nie tylko z samego triumfu, od którego tak wiele wówczas zależało, jesteśmy dumni, że ta wygrana dowiodła siły polskiej armii oraz jedności społeczeństwa, gotowego do najwyższych ofiar w obronie Ojczyzny. (...)

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wiesław Pirożek - zastępca burmistrza miasta, ppłk. Janusz Niedźwiedź – dowódca Garnizonu Jarosław, Marcin Zaborniak – Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Stanisław Kłopot - starosta jarosławski, przedstawiciele biur parlamentarzystów, służb mundurowych, PWSTE, stowarzyszeń i instytucji, radni Rady Miasta Jarosławia, żołnierze oraz mieszkańcy miasta.

Organizatorem wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, dowódca Garnizonu Jarosław ppłk. Janusz Niedźwiedź oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Więcej zdjęć na miejskim profilu FACEBOOK

Renata Pęcak