wtorek 9.03.2021
Złoty Certyfikat dla Miasta Jarosław
Złoty Certyfikat dla Miasta Jarosław

Miasto Jarosław otrzymało Złoty Certyfikat w dowód uznania za włączenie się w kampanię “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której hasło przewodnie brzmiało “Dorastamy Asertywnie”. To wyraz zaangażowania miasta i władz samorządowych w promowanie zachowań prozdrowotnych wśród najmłodszych.

Realizacja działań profilaktycznych, które pomagają zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa czy zdrowia, w naszym mieście realizowane są z powodzeniem już od kilkunastu lat. Te wysiłki po raz kolejny zostały docenione. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz sekretarz Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Jarosławiu Małgorzata Bórzyńska otrzymali Złote Certyfikaty za zaangażowanie i wsparcie, które umożliwiają realizację działań profilaktycznych pomagających młodym ludziom w trudnym okresie dorastania.

Ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu realizowana była w dniach od 1 stycznia-31 grudnia 2020 roku. Skierowana do uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów miała na celu kształtowanie wśród najmłodszych mieszkańców miasta zachowań prozdrowotnych i wzmacnianie umiejętności niezbędnych do minimalizowania ryzyka sięgania po środki psychoaktywne wśród osób najbardziej narażonych na ich zgubne działanie.

Agnieszka Wilczyńska-Gemra

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...