czwartek 16.12.2021
Elfy, krasnale, renifery-uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza podczas jasełek.

15 grudnia, w środę - tradycyjnie w ten dzień tygodnia od 22 lat, w "kotłowni" Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu została uroczyście otwarta Wielka Galeria Artystyczna.

Wielka Galeria Artystyczna to cykliczna impreza o charakterze charytatywnym, organizowana od przeszło 20 lat w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu (wcześniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ks. Czartoryskich). Organizatorami cyklicznego wydarzenia są SP nr 11 z dyrektor Ewą Leniar na czele oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego, Tomasz Kulesza. Współorganizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Jarosławia, Rotary Klub Jarosław oraz Koło Łowieckie "Sokół" w Jarosławiu.

Tegoroczna, XXII Wielka Galeria Artystyczna, rozpoczęła się od jasełek w wykonaniu najmłodszych uczniów SP nr 11, które wprowadziły wszystkich uczestników w nastrój refleksji i zadumy nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Były piękne, barwne stroje, wspaniała charakteryzacja najmłodszych oraz różnorodne instrumenty muzyczne. Dopełnieniem występu najmłodszych był koncert uwzględniający repertuar pieśni religijnych oraz ballad refleksyjnych i poetyckich utworów o miłości w wykonaniu Zespołu PASSIONE w składzie Leszek Kamiński wraz z małżonką oraz Paweł Ostrowski.

Po części artystycznej, rozpoczęła się aukcja zgromadzonych w Klubie Kotłownia prac artystycznych. Obrazy, rysunki, choinki, bombki, bałwanki, stroiki, ozdoby świąteczne - to niektóre tylko dzieła, które można było nabyć w trakcie licytacji bądź po jej zakończeniu. Wśród upominków zebranych na galerię, znalazły się również te przygotowane przez burmistrza Waldemara Palucha. Licytację zgromadzonych przedmiotów prowadził wiceprezydent Rotary Club Jarosław - Zbigniew Dziedzic. Podczas wczorajszej XXII Wielkiej Galerii Artystycznej  zebrano ponad 6 tys. złotych.

Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha reprezentował zastępca, Dariusz Tracz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Ireneusz Raś, poseł na Sejm RP, Marian Fedor, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego, Szczepan Łąka, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia wraz z wiceprzewodniczącą-Agnieszką Wywrót, Tomasz Wywrót-dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Bogdan Zając - Honorowy Obywatel Miasta, Renata Chlebowska, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu, Patrycja Stefanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi, Jolanta Moskwa, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, członkowie Klubu Rotary Jarosław z prezydentem Piotrem Balickim, przedstawiciele środowiska myśliwych, stowarzyszeń, nauczyciele jarosławskich szkół oraz rodzice.

Warto przypomnieć, że Wielka Galeria Artystyczna jeszcze trwa. Zostanie zamknięta 7 stycznia 2022 roku. W dowolnym momencie można zobaczyć i kupić zgromadzone na niej dzieła. Równocześnie w placówkach edukacyjno-wychowawczych (przedszkolach, szkołach) zostały umieszczone puszki Wielkiej Galerii Artystycznej, do których można również wrzucać datki na rzecz najbardziej potrzebujących i skrzywdzonych przez los.

Po zamknięciu i podsumowaniu galerii, środki zostaną rozdysponowane oraz przekazane do kilku placówek najbardziej potrzebujących.

Organizatorom serdecznie gratulujemy akcji!

Barbara Brzezińska