18 listopada br. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Cenar (Kiełt), jarosławianką, poetką, autorką kilku tomików wierszy.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej publikacji „Szepty połonin”, wydanej w 2022 r. w wydawnictwie KryWaj w Koszalinie. Interpretacje wierszy zaprezentuje autorka oraz Dorota Białek – aktorka teatru „Baccalaureus” i entuzjastka poezji. Gościem wieczoru będzie też przemyski bard Jerzy Markowicz.

Wszystkich miłośników poezji zapraszamy!

Szepty połonin to jakby jeden dzień przeżyty w Bieszczadzie. Dzień wędrówki z Aniołami do ukochanych miejsc, po niezapomnianych lub nieznanych szlakach i ścieżkach, pośród malowniczej przyrody ukazanej w różnych porach roku. To dzień pełen przygód, wspomnień, bieszczadzkich opowieści, niezwykłych wrażeń i doznań. To nie tylko poznanie nowych lub powrót do miejsc bliskich sercu, to też wspomnienie ludzi, którzy ukochali Bieszczad i byli z Nim związani. To również ucieczka od codzienności, delektowanie się spokojem i ciszą bieszczadzką, która wnika do serca pełnego tęsknoty za tym skrawkiem Boskiej krainy, rajskim azylem tu na ziemi, który czeka i przywołuje do siebie „szeptem połonin” lecącym z wiatrem…

Dla Tych, co kochają tę „arkadię szczęśliwości”, niech to będzie podróż pełna wspomnień, przygód i refleksji nad tym niezwykłym bieszczadzkim klimatem, stanem ducha niosącym ukojenie i oczyszczenie, jakie daje obcowanie z połoninami, krajobrazem i przyrodą Bieszczadu.  Szepty połonin dedykuję moim prywatnym, szczery i kochającym Aniołom, bez których nie doszło by do wydania tego tomiku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Maria Cenar

MBP w Jarosławiu / Krzysztof Rajchel

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...