wtorek 25.04.2023

24 kwietnia br. odbyła się LXII sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której rozpatrywano 13 projektów uchwał.

Radni uchylili uchwałę w sprawie budżetu obywatelskiego Gminy Miejskiej Jarosław, podjęli decyzję w sprawie wystąpienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o wydanie opinii w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Jarosławiu, a także zdecydowali o zmianach w  budżecie Miasta Jarosławia na 2023 rok. Podjęte zostały również uchwały dotyczące gospodarki nieruchomościami. Uchwalono Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Jarosław na lata 2023-2028. Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie kredytu długoterminowego.

Omówiona została również gospodarka zielenią na terenie miasta i na terenach będących własnością Gminy Miejskiej Jarosław oraz stan dróg po akcji zimowego utrzymania.