Logotyp "Poznaj Polskę"

Program Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Beneficjent: Gmina Miejska Jarosław

Jednostki Realizujące:

• Szkoła Podstawowa nr 5 im Baśki Puzon, ul. Romualda Traugutta 15, 37-500 Jarosław,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi, ul. Spytka z Jarosławia 2, 37-500 Jarosław,
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica, ul. Dolnoleżajska 110, 37-500 Jarosław
  • Urząd Miasta Jarosławia.

Wartość całkowita zadania:  91 309,00 PLN

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 49 302,60 PLN

Termin realizacji zadania - do 15.12.2023 r.

Opis projektu:

Celem programu „Poznaj Polskę” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci  poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach programu uczniowie i nauczyciele jarosławskich szkół podstawowych będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra MEiN. Uczniowie zwiedzą m. in. Zamek Królewski w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski na Wawelu, Kopiec Kościuszki,  Historyczny Zespół Architektoniczno - Krajobrazowy w Sandomierzu, Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Muzeum Tatrzańskie, Dom Jana Matejki w Krakowie, Sukiennice. W programie udział weźmie 208 uczniów oraz 20 opiekunów.