piątek 10.11.2023

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon obchodziła dziś wyjątkowe święto - 70–lecie szkoły, które połączone było z przyjęciem nowego sztandaru.

Dzisiejsza uroczystość szkolna, łączyła ze sobą trzy okazje do świętowania – 70. rocznicę powstania szkoły, poświęcenie nowego sztandaru, a także 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Potrójne święto zorganizowane zostało w ramach wygranego projektu w Jarosławskim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok.

„(…) dzisiejsze święto to święto nie tylko tej szkoły, ale święto całego miasta (…) Bardzo cieszę się, że w Jarosławskim Budżecie Obywatelskim znalazł się ten projekt, bo właśnie takie inicjatywy społeczne są dla nas bardzo ważne. Gratuluję wyjątkowego jubileuszu, ciesząc się, że jest tu nadal tak gwarno i wesoło, a jest to zasługa nie tylko dzieci i młodzieży ale także, całego grona pedagogicznego” – mówił podczas uroczystości burmistrz Waldemar Paluch.

Wydarzenie rozpoczęło się poświęceniem sztandaru, który przekazał młodzieży dyrektor szkoły Wojciech Popczyński. Następnie obchody 70-lecia szkoły uświetniła patriotyczna akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...