poniedziałek 13.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku mija 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejskie obchody święta miały bardzo uroczysty charakter.

Od złożenia kwiatów pod tablicą upamietniąjącą wymarsz na I wojnę światową Legionów w 1914 r. na Placu Mickiewicza i pod pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przy ul. Opolskiej rozpoczęły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św w jarosławskiej kolegiacie skupiła wiernych, władze miejskie, powiatowe, przedstawicieli władz samorządowych i rządowych Podkarpacia, poczty sztandarowe szkół podstawowych i średnich, harcerzy, strzelców, organizacji związkowych i oczywiście służb mundurowych. Następnie pod ratuszem w łączności całym krajem, punktualnie w południe odśpiewaliśmy hymn narodowy, wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia, złożono apel poległych, uczczono pamięć bohaterów salwą honorową i złożono wiązanki kwiatów pod tablicą na budynku Urzędu Miasta Jarosławia. Uzupełnieniem obchodów była biało-czerwona parada motocyklistów zorganizowana przez Mototrasę Jarosław i Okolice oraz pokaz sprzętu wojskowego.

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i promocji oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Więcej zdjęć z uroczystości: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.732093312286354&type=3

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...