czwartek 7.12.2023

VIII edycja konkursu na „Kartkę świąteczną z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2023” już za nami! Na tegoroczną edycję wpłynęło 152 prace. 7 grudnia br. burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z laureatami i wraz ze św. Mikołajem wręczył nagrody w pięciu kategoriach.

Celem konkursu plastycznego na "Kartkę świąteczną z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2023", organizowanego przez Burmistrza Miasta Jarosławia, przy wsparciu miejskich instytucji kultury i sportu oraz sponsorów, było wyłonienie najciekawszych projektów plastycznych o tematyce Świąt Bożego Narodzenia, które stały się podstawą do stworzenia kartek rozsyłanych przez urząd nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Spośród 5 kategorii został wybrany jeden projekt, który został poddany profesjonalnej obróbce graficznej, wydrukowany i już niebawem trafi do adresatów.
Jego autorem jest Aleksandra Marciniak (klasa II) z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu.

Na konkurs wpłynęło łącznie 152 prace w 5 kategoriach: przedszkola – 48 kartek, szkoły podstawowe kl. 0-3 – 36 kartek, szkoły podstawowe kl. 4-8 – 58 kartek, szkoły ponadpodstawowe – 5 kartek, mieszkaniec – 5 kartek.

Nagrody rzeczowe ufundowali współorganizatorzy - Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna oraz sponsorzy - Center-Projekt, Grafix, San-Pajda Sp. z o.o.

Dodatkowo autorka najlepszej pracy otrzymała pakiet kartek świątecznych z własnym projektem.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie VIII edycją konkursu. Laureatom, ich opiekunom, rodzicom oraz placówkom oświatowym gratulujemy i dziękujemy!

Składamy także najszczersze podziękowania jednostkom kulturalnym oraz sponsorom za udzielone wsparcie w postaci ufundowanych nagród.

Patronat medialny: Gazeta Jarosławska, Ekspres Jarosławski

Laureaci Konkursu na Kartkę z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2023:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE:

Marcel Kwiecień, 6 lat, MP nr 9

Pola Storek, 4 latka, MP nr 9

Jagoda Pajda, 6 lat, MP nr 11

Klaudia Karwan, 5 lat, MP nr 10
Kornelia Nowak, 5 lat, MP nr 10
Emilia Dziergas, 5 lat, MP 10

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 0-3:

Maciej Szegda, kl. II, SP 6

Filip Pęcak, kl. III, SP 1