piątek 18.06.2021

14 czerwca br. zakończył się nabór projektów do Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Wpłynęło 69 propozycji jarosławian na zagospodarowanie 1 miliona złotych. DZIĘKUJEMY!

Zakończył się I etap realizacji Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. W tym roku wpłynęło 69 propozycji w pięciu kategoriach zadań.

• w kategorii A1 - 5 projektów
  • w kategorii A2 - 9 projektów
  • w kategorii B1 -18 projektów
  • w kategorii B2 - 6 projektów
  • w kategorii C - 28 projektów

Wykaz wszystkich propozycji został już opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.jaroslaw.um.gov.pl, wywieszony na urzędowej tablicy ogłoszeń. Można go pobrać także poniżej, z załącznika.

Najpóźniej 27 sierpnia br. poznamy listy projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne zaangażowanie!

Cieszę się bardzo, że mobilizacja i kreatywność jarosławian nie ustaje, mimo trudnego minionego roku oraz ciągle obowiązujących ograniczeń i obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem weryfikacji zostanie poddanych aż 69 zgłoszonych pomysłów, o 15 więcej niż rok temu. Dziękuję za tak liczne zaangażowanie - mówi burmistrz, Waldemar Paluch.

Do 27 sierpnia br. na www.miastojaroslaw.pl, w ZAKŁADCE poświęconej budżetowi obywatelskiemu zostanie opublikowana lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz projektów odrzuconych.

Harmonogram obejmuje również:

• Składanie odwołań dot. projektów niedopuszczonych do głosowania - do 3 września
  • Rozpatrzenie odwołań - do 9 września
  • Ogłoszenie ostatecznych list projektów - do 10 września
  • Głosowanie - do 6 października
  • Ogłoszenie wyników - do 22 października

WAŻNE!

• W głosowaniu będą mogli brać udział wszyscy mieszkańcy Jarosławia, bez ograniczeń wiekowych.
  • Wybierając projekty będzie możliwość oddania tylko trzech głosów: jednego na projekt z kategorii A1 lub A2, jednego na projekt z kategorii B1 lub B2 oraz jednego na projekt z kategorii C.
  • Nie będzie wymagane oddanie trzech głosów - można oddać dwa lub jeden głos.
  • Nie będzie konieczne głosowanie na jednej karcie - można każdy głos oddać na odrębnej karcie.

• Pobierz JBO 2022 - lista zgłoszonych projektów.pdf
  • Pobierz JBO 2022 - lista zgłoszonych projektów .pdf