czwartek 5.08.2021

Mimo wakacyjnych nastrojów mieszkańcy Jarosławia udowodnili, że dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo to priorytety. Przez dwa dni, 3 i 4 sierpnia, przy ul. Grodzkiej mieszkańcy mogli się zaszczepić, porozmawiać ze specjalistami, a także dopełnić obowiązku spisowego.

Akcja ,,Ulica Zdrowia"odbywa się w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" i jest wynikiem współpracy Urzędu Miasta Jarosławia z ośrodkami medycznymi oraz  Instytutem Ochrony Zdrowia PWSTE W Jarosławiu. W ramach sierpniowej akcji była możliwość zaszczepienia się, spisania, oddania krwi, zbadania poziomu cukru we krwi, obliczenia wskaźnika BMI, zbadania słuchu. Studenci z Instytutu Ochrony Zdrowia PWSTE w Jarosławiu zaprezentowali m.in. instruktaż prawidłowej dezynfekcji rąk oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W tym miesiącu blisko 250 mieszkańców skorzystało z bezpłatnych porad i badań na ul. Grodzkiej, ze szczepienia skorzystało 70 osób, 26 z 29 zarejestrowanych oddało krew w mobilnym punkcie przed halą sportową MOSiR. W sumie dało to wynik 11,7 litra krwi. 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...