czwartek 7.10.2021

4 października 2021 roku odbyła się XXXVI sesja Rady Miasta Jarosławia. W porządku obrad znalazło się 26 projektów uchwał, z których przyjęto 25.

W wyniku obrad podjęto natomiast 25 uchwał, min. wprowadzających zmiany w budżecie Miasta Jarosławia na 2021 rok. Rada wyraziła zgodę na nabycie nieruchomości położonych przy ul. Czesławy Puzon ps. „Baśka” z przeznaczeniem na parking miejski oraz na realizację projektu pn. „Dostępna szkoła” w ramach IV Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa” działanie 4.1 Innowacje społeczne. Podjęto 2 uchwały w sprawie zmiany dochodów i wydatków rachunku dochodów jednostek oświatowych w 2021 roku. Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2021 w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Utworzenie Miejskiego Żłobka nr 2 przy os. Armii Krajowej nr 9 w Jarosławiu”. Udzielono też pomocy finansowej Powiatowi Jarosławskiemu na rzecz przebudowy dróg powiatowych położonych na terenie Jarosławia. Projekt uchwały w sprawie postanowienia o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, został wycofany z porządku obrad.

Omówiono działalność miejskich jednostek organizacyjnych: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Centrum Kultury i Promocji oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...