czwartek 2.12.2021

Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. na zlecenie Gminy Miejskiej Jarosław w najbliższych dniach będzie wycinać drzewa w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino przy ul. Bandurskiego, Parku Miejskim przy ul. Czesławy Puzon ps. Baśka oraz w pasach drogowych miejskich ulic.

Na wszystkie wycinki są zgody właściwych organów administracji państwowej, tj. Starostwa Powiatowego oraz w przypadku terenów wpisanych do rejestru zabytków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Są to wycinki sanitarne, spowodowane złym stanem drzew i związane z zagrożeniem życia i mienia mieszkańców. Szczególnie niebezpiecznym drzewem okazał się kasztanowiec biały rosnący w pasie drogowym ul. Jana Pawła II ( przy budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu ). Wykonana w lipcu tego roku ekspertyza dendrologiczna potwierdziła konieczność pilnego usunięcie kasztanowca ze względów bezpieczeństwa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...