poniedziałek 6.12.2021

7 grudnia po raz kolejny do miasta przyjedzie mobilny punt poboru krwi w ramach programu „Bezpieczny Jarosław", realizowanego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Krwiobus stanie na terenie MOSIR. Krew będzie można oddawać w godzinach 9-12. Może to zrobić każdy chętny w wieku 18-65 lat. Dawca krwi powinien być wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litry płynów, a przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek. Należy także być zdrowym tj. nie mieć objawów przeziębienia i innych chorób. Zgłaszający się do oddania krwi powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.