piątek 29.07.2022
Zawodnicy UKS TRAMP na podium - Urszula Kutyła oraz Wiktor Kutyła

Jarosławscy łucznicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego TRAMP po raz kolejny pokazali swoje możliwości sportowe osiągając sukcesy, tym razem na olimpiadzie w Krakowie.

Po zdobyciu kwalifikacji na XXVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży jarosławscy łucznicy z UKS TRAMP, działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych im. Stefana Banacha w Jarosławiu, świetnie zaprezentowali się na najważniejszych w sezonie zawodach, które tym razem miały miejsce w Krakowie w dniach 14-17 lipca 2022 r.

Jak co roku, olimpiada połączona była z Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w ramach kwalifikacji. W barwach jarosławskiego „Trampu” do rywalizacji przystąpiła czwórka zawodników, którzy wraz z juniorami młodszymi z innych podkarpackich klubów stworzyli drużyny wojewódzkie. Pierwszego dnia walk o tytuły Mistrzów Polski najlepiej zaprezentował się Wiktor Kutyła, który sięgnął po drugie miejsce na podium, stając się tym samym wicemistrzem Polski na odległości 2x60m.

Startujący wśród chłopców Szymon Wawrykowicz zajął 51. miejsce. Pośród dziewcząt, które reprezentowały „Tramp”, najwyżej ulokowała się Urszula Kutyła, zajmując miejsce 6. Druga zawodniczka, Kinga Mordarska, wywalczyła 51. miejsce. Strzelone pierwszego dnia wyniki oraz zajmowane miejsca pozwoliły utworzyć tzw. „drabinkę” do pojedynków indywidualnych, zespołów mieszanych oraz drużyn. Po rundzie eliminacyjnej, jedna z dwóch męskich drużyn wojewódzkich, w której skład wchodził Wiktor Kutyła, zajęła 6. miejsce. Drugi zespół, którego członkiem był Szymon Wawrykowicz, zakończyła walkę w 1/8 finału. Drużyna dziewcząt, którą tworzyły Urszula Kutyła, Kinga Mordarska oraz Weronika Wilk (LKS Jar Kielnarowa), wywalczyły 5. miejsce. Zdecydowanie największym osiągnięciem tegorocznej olimpiady młodzieży jest złoto w zespole mieszanym (mikście). Jarosławski zespół, który stworzyli Urszula Kutyła oraz Wiktor Kutyła, bez problemu pokonał swoich konkurentów i stanął na najwyższym stopniu podium. Po pojedynkach indywidualnych najlepsza z reprezentacji „Trampu” okazała się Urszula Kutyła, która wywalczyła 5 miejsce. Zaraz za nią, bo na miejscu 7 wśród chłopców, uplasował się Wiktor Kutyła. Kinga Mordarska oraz Szymon Wawrykowicz rywalizację zakończyli w 1/32 finału. Dzięki wynikom oraz miejscom, które „wystrzelali” jarosławianie, UKS „Tramp” Jarosław zajął 3 miejsce w klasyfikacji klubowej, natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej Podkarpacie ulokowało się na 4 miejscu.

Tegoroczny start na XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdecydowanie należał do udanych.

Tekst oraz zdjęcia: UKS TRAMP