piątek 9.09.2022
Głosowanie- Jarosławski Budżet Obywatelski 2023
Głosowanie- Jarosławski Budżet Obywatelski 2023

Rozpoczynamy głosowanie na projekty do Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Startujemy z głosowaniem po północy z piątku (9 września) na sobotę (10 września).

Mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 60 inicjatyw dopuszczonych do głosowania. Na karty z głosami wrzucone do urny, wysłane pocztą lub przez Internet czekamy do 6 października.

UWAGA! - Mogą Państwo oddać łącznie 3 głosy - wybrać jeden projekt w każdej z 3 kategorii - jeden projekt w kategorii A (wybierając projekt z kategorii A1 lub A2), jeden projekt w kategorii B (wybierając projekt z kategorii B1 lub B2) i jeden projekt z kategorii C.

Każdy z 3 głosów można oddać zarówno na jednej karcie, jak i na 3 osobnych kartach. Ważne, by oddać jeden głos na jedną kategorię. Z tego względu w aplikacji możamy zagłosować osobno na każdą kategorię i otrzymujemy 3 smsy weryfikacyjne z kodami. 

Jak zagłosować?

1.   Osobiście   - przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. Do 6 października urna znajduje się w holu głównym Urzędu Miasta Jarosławia, Rynek 1, parter.

2.   Pocztą   -   wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE", za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.

3.   Przez Internet   - wysyłając skan wypełnionej karty do głosowania na adres:   kancelaria@um.jaroslaw.pl

 

 

Aplikacja dostępna jest pod adresem:

https://jbo-glosowanie.miastojaroslaw.pl

 

(Aplikacja będzie aktywna 10 września)

Aplikacja jest prosta, intuicyjna, można głosować ze smartfona, tabletu, laptopa czy komputera stacjonarnego. Daje również możliwość podejrzenia listy wszystkich projektów z opisami zaraz po wejściu do aplikacji, jak i podejrzenia opisów przy wyborze konkretnego projektu.

 

WAŻNE!   Na jeden telefon można otrzymać maksymalnie 3 kody potwierdzające głosowanie.

Wykaz projektów znajduje się nie tylko w aplikacji. Plik można pobrać poniżej z załącznika.

Głosowanie trwa do 6 października (do godz. 24.00).

 

Mieszkańcy Jarosławia, którzy będą chcieli skorzystać z innej formy głosowania mogą to zrobić:

 • przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania; urna ustawiona jest w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, parter, pokój nr 2);
 • poprzez wysłanie wypełnionej karty do głosowania pocztą na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego;
 • poprzez wysłanie skanu albo fotografii wypełnionej karty do głosowania na adres e-mail:   jbo@um.jaroslaw.pl,

 

Wzór karty można pobrać poniżej z załącznika.

Kartę papierową otrzymamy:

 • w kancelarii ogólnej urzędu (parter, pok. nr 2);
 • w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej CKiP (Rynek 5);
 • w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. ks. Jakuba Makary 1).

 

 

 

Załączniki

 • Pobierz JBO-2023-lista-projektów-dopuszczonych-do-głosowania-1.pdf
 • Pobierz JBO-2023-lista-projektów-dopuszczonych-do-głosowania-1.docx
 • Pobierz Uchwała-nr-393-rady-miasta-jarosławia-z-dnia-22-marca-2021-r-w-sprawie-budżetu-obywatelskiego-gminy-miejskiej-jarosław-1.pdf
 • Pobierz JBO-2023-opisy-projektów-2.docx
 • Pobierz JBO-2023-opisy-projektów-2.pdf
 • Pobierz Karta do głosowania pdf
 • Pobierz Karta do głosowania doc.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...