wtorek 14.03.2023

Gmina Miejska Jarosław otrzymała dofinansowanie w wysokości do 3 500 000 zł na przebudowę Hali Sportowo-Widowiskowej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

Środki zostały przyznane na wniosek złożony w marcu 2022 roku do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2022.

Niestety, w 2023 roku, wobec dramatycznie zmienionej sytuacji na świecie i w Polsce, w tym w odniesieniu do bardzo trudnej sytuacji finansowej samorządów, możliwość wykorzystania owego dofinansowania stała się przedmiotem intensywnych analiz. Zważywszy bowiem na wysoką inflację i wzrost cen na rynku usług budowlanych, całkowita szacunkowa wartość remontu hali przekroczyła już, w świetle ww. analiz, kwotę 11 536 561 zł podaną w ww. wniosku, o kolejne kilka milionów. Przewidywany wcześniej wkład własny do projektu w kwocie 8 036 561 zł, musiałby zatem znacznie przekroczyć  10 000 000 zł, którymi Gmina Miejska Jarosław obecnie nie dysponuje. Trwa więc sprawdzanie możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy na omawiany cel z innych dostępnych źródeł zewnętrznych.

Remont Hali Sportowo-Widowiskowej jest przedsięwzięciem bardzo potrzebnym i długo wyczekiwanym przez jarosławian. W tym obiekcie odbywają się rozgrywki ligowe, inne imprezy sportowe oraz treningi klubowe. Należy przy tym podkreślić, iż zarówno parkiet w hali, jak i instalacja elektryczna, gazowa, grzewcza, wodna czy wentylacyjna oraz elementy konstrukcyjne i pokrycie dachu pochodzą z lat 70-tych i po tak długim okresie użytkowania pilnie wymagają remontu. Z uwagi na powyższe złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o przyznanie wsparcia na ten cel.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...