środa 17.05.2023

16 maja br. oficjalnie rozpoczęta została budowa drugiego mostu na rzece San.

Wszystko wskazuje na to, że w II kwartale 2025 roku mieszkańcy Jarosławia i okolic, a także odwiedzający nasz region turyści, będa mogli się cieszyć dodatkowa możliwością przeprawy przez rzekę San. Budowa drugiego mostu w Jarosławiu to bardzo ważna inwestycja. Mieszkańcy Jarosławia i okolic zabiegali, jak również władze samorządowe, zabiegali o nią przez wiele lat.

"To naprawdę bardzo dobra wiadomość, na którą od lat czekają mieszkańcy Jarosławia! Wprawdzie inwestycja nie jest prowadzona na terenie miasta, ale jak najbardziej dotyczy naszych mieszkańców, więc dziś naprawdę bardzo się cieszę! Liczę na to, że za jakiś czas będziemy się przeprawiać przez San w znacznie bardziej bezpiecznych i komfortowych warunkach, bez korków i utrudnień. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to, by dzisiejsze symboliczne wbicie łopaty stało się faktem" - mówił burmistrz Waldemar Paluch z okazji symbolicznego otwarcia placu budowy.

Czekamy z niecierpliwością na otwarcie nowego mostu na Sanie i kibicujemy Wykonawcom.