wtorek 30.05.2023

29 maja br. odbyła się LXIII sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której rozpatrywano 33 projekty uchwał.

W efekcie obrad radni zdecydowali o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia Pani Marcie Zadorożnej. Projekt uchwały w sprawie określenia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych w nowo budowanym budynku mieszkalnym w ramach społecznej inicjatywy mieszkaniowej w okolicy ul. Szarych Szeregów i Konfederackiej w Jarosławiu został skierowany do prac komisji. Rada przyjęła natomiast regulamin udzielania dotacji, składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów końcowych w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Powołano zespół ds. zaopiniowania kandydatów na ławników, w skład którego weszli radni: Witold Duszyński (przewodniczący), Antoni Lotycz (zastępca przewodniczącego), Jolanta Makarowska, Magdalena Cisek-Skiba oraz Krzysztof Kiper jako członkowie zespołu. Projekt nr 2 zmieniający uchwałę w sprawie zapewnienia wspólnej obsługi finansowo-księgowej niektórym jednostkom organizacyjnym Gminy Miejskiej Jarosław został wycofany z porządku obrad sesji. Kilka podjętych uchwał dotyczyło wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Jarosławia na 2023 rok. Rada zdecydowała, że opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Jarosławia będzie radny Marcin Nazarewicz. Podjęto kilka uchwał związanych z gospodarką nieruchomościami (projekt nr 8, 9, 10) oraz ze zmianami w budżecie miasta Jarosławia na 2023 rok. Zmieniona została Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta Jarosławia na 2023 rok. Do prac komisji odesłano projekty: zmieniający uchwałę w sprawie utworzenia dzielnic na terenie miasta Jarosławia, zmieniające uchwały w sprawie statutów Dzielnicy Nr I, Dzielnicy nr II, Dzielnicy Nr III, Dzielnicy Nr IV, Dzielnicy Nr V, Dzielnicy Nr VI, Dzielnicy Nr VII w Jarosławiu. Omówiona została działalność spółek miejskich: JTBS, PGKiM, JPK oraz PWiK.