poniedziałek 5.06.2023

W minioną sobotę (3czerwca br.) na jarosławskim Rynku żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej z 21. dywizjonu artylerii przeciwlotniczej oraz 16. Tczewskiego Batalionu Saperów złożyli uroczystą przysięgę.

W tym ważnym momencie towarzyszyli im najbliżsi, przełożeni, zaproszeni goście, instruktorzy, którzy przez ostatnie tygodnie nie szczędzili wysiłku, aby jak najlepiej wyszkolić swoich podopiecznychoraz mieszkańcy miasta. Burmistrza Jarosławia reprezentował zastępca Dariusz Tracz, który skierował do żołnierzy m.in. takie słowa:

- Od tego momentu spoczywa na Was wielka odpowiedzialność za obronę kraju, ale również za bezpieczeństwo Waszych małych ojczyzn. Mieszkańcy Jarosławia i ziemi jarosławskiej liczą na Was, jako na swych obrońców i opiekunów i z tego miejsca jestem pewien, że ich nie zawiedziecie, a swoje zadania będziecie wykonywać zawsze z największym oddaniem. W imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemar Paluch życzę Wam, aby droga którą obraliście przyniosła jak najwięcej satysfakcji z pełnionej służby i wykonywanych obowiązków, aby Waszym udziałem były sukcesy i awanse oraz aby zawsze towarzyszyło Wam żołnierskie szczęście!