wtorek 19.09.2023

Wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna dla kierowców, pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia. Jarosławskich seniorów zapraszamy na warsztaty 23 września br. o godz. 11.00 do Centrum Kultury Akademickiej PWSTE.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od września do listopada br. realizuje warsztaty bezpieczenstwa ruchu drogowego dla osób powyżej 60 roku życia. Ich celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród kierowców, pieszych i rowerzystów 60+. Działania zostały zaplanowane w każdym z 16 województw. Na Podkarpaciu warsztaty odbędą się w trzech miastach, w tym w Jarosławiu - 23 września br. , godz. 11.00-14.00, aula Centrum Kultury Akademickiej PWSTE, ul. Czarnieckiego 16. Zachęcamy do udziału!

W programie warsztatów:

  • Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze.
  • Spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego z Jarosławia, który na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania.
  • Bezpłatny warsztat rowerowy. Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Organizator akcji bezpłatnie doposaży rowery w obowiązkowe oświetlenie.
  • Symulator bezpiecznej jazdy. Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Instruktor sprawdzi jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania.

Seniorzy biorący udział w warsztatach będą mogli zdobyć jeden z 20 zegarków typu smartwatch, a dla organizacji zrzeszających seniorów, które skierują na warsztaty największą liczbę uczestników przewidziane są nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.

–   Pomimo przewidywalnego spadku liczby ludności w Polsce, spodziewany jest systematyczny wzrost liczby osób powyżej 60 roku życia, dlatego działania edukacyjne wśród starszych uczestników ruchu drogowego są niezwykle ważne. Realizowane działania mają na celu zmianę postaw i zachowań, a także zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych wśród seniorów – czytamy na stronie internetowej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Tuchu Drogowego

Ze statystyk wynika, że w przypadku seniorów częściej dochodzi do poważnych wypadków. Zgodnie z danymi Policji za 2022 rok ofiary wypadków drogowych powyżej 60 roku życia to 5955 osób, z czego 590 to ofiary śmiertelne.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.SeniorNaDrodze.pl

jarosławskich seniorów zachęcamy do udziału w warsztatach!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...