czwartek 16.11.2023

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Tegoroczne hasło „Znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny!” znów daje nam do myślenia, gdyż jak wskazują dane - 1 na 10 dorosłych osób na świecie choruje na cukrzycę, z czego około 90 % z nich ma rozpoznaną cukrzycę typu 2!

O tych, a także o wielu innych aspektach tej niezwykle ciężkiej choroby mówili wczoraj członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Jarosławiu podczas obchodów Dnia Cukrzycy w Sali Lustrzanej CKiP.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń m.in. dla pracowników Urzędu Miasta Jarosławia – Odznakę Ambasadora Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymała dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Renata Chlebowska, zaś Złotą Odznakę Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymały: Angelika Jarosz oraz Barbara Chrobak – również pracownicy Wydziału Oświaty i Sportu.

W wydarzeniu w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia udział wziął zastępca burmistrza Dariusz Tracz, który na ręce prezesa Grzegorza Grabonia złożył podziękowania za wszelkie inicjatywy promujące edukację diabetologiczną.  

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Tańca Towarzyskiego „Balans” oraz Kabaretu „Młodzi Duchem”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...