wtorek 20.10.2020

Od wielu lat Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu organizuje zbiórkę zniczy, które w Dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są zapalane na polskich grobach lwowskich cmentarzy. W tym roku możliwe jest dokonanie wpłat na konto organizacji.

W tym roku zamiast przekazywania lampionów, możliwe jest dokonywanie wpłat na konto organizacji. Zebrane środki zostaną przekazane Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami we Lwowie.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu

Tytuł wpłaty: Znicze dla Lwowa

Nr konta: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu O/Roźwienica

03 9108 0006 0000 0008 5283 0002

 

***

W poprzednich latach zbiórka zniczy prowadzona była m.in. we wszystkich jarosławskich szkołach podstawowych. Tuż przed 1 listopada lampiony przewożono na Ukrainę. Tam młodzież jednej ze szkół z Jarosławia wspólnie z rówieśnikami z SP im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, zapalali je na polskich mogiłach oraz spotykali się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...