środa 30.12.2020

W porządku obrad sesji Rady Miasta Jarosławia, która odbyła się 28 grudnia 2020 roku, znalazło się 11 projektów uchwał, z czego 10 zyskało poparcie radnych, a jeden został odrzucony.

Rada Miasta wyraziła zgodę na utworzenie jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, połączenia ich z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu oraz zmiany Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

Uchwalono aktualizację „Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla obszaru Gminy Miejskiej Jarosław na lata 2016-2032”.

Wyznaczony został aktualny obszar i granice aglomeracji Jarosław, podjęto też kilka uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Jarosławia na 2020 rok.

Określono górne stawki opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Rada podjęła również uchwałę w sprawie nadania złotej odznaki „Za Zasługi Dla Miasta Jarosławia” Pani Teresie Kraus, a także nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia Pani Irenie Oryl.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia raportu z realizacji „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Miejskiej Jarosław na lata 2017-2020” za okres 2019-2020 został odrzucony.