poniedziałek 18.01.2021
Grafika - Rozlicz PIT 2021 w Jarosławiu. Na zdjęciu jarosławski ratusz.
Grafika - Rozlicz PIT 2021 w Jarosławiu. Na zdjęciu jarosławski ratusz.

Przystąpiliśmy do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego przy rozliczaniu PIT. W ten sposób chcemy wspierać i promować OPP z siedzibą w Jarosławiu oraz umożliwiać bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczania podatków - „PITax.pl Łatwe podatki” promującego rozliczenia podatku na terenie danej jednostki samorządu oraz do przekazania 1% lokalnym Organizacjom Pożytku Publicznego.

Wystarczy kliknąć na poniższy baner!

Program zawiera listę OPP, które sugerowane są podatnikowi rozliczającemu PIT w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” do przekazania 1% podatku w Jarosławiu. Podatnik ma również możliwość wpisania numeru KRS organizacji spoza listy.

Obecnie na liście znajduje się 20 organizacji z siedzibą w Jarosławiu, które mają prawo do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Lista jest systematycznie aktualizowana na podstawie publikacji Narodowego Instytutu Wolności.

Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania dla OPP prezentacji w programie do rozliczeń PIT. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP. W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego pod linkiem: https://www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp

Najważniejsze cele  projektu to: zachowanie w regionie wpływów z PIT-ów podatników, wspieranie i promowanie lokalnych organizacji pożytku publicznego, zachowanie w regionie wpływów z 1%. Pamiętajmy, że udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Każdy podatnik przyczynia się do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki.

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych korzystając z oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...