piątek 12.02.2021
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: www.chojnice24.pl
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: www.chojnice24.pl

Trwają przygotowania do przeprowadzenia akcji doręczania decyzji podatkowych mieszkańcom Jarosławia. Pierwsze decyzje mieszkańcy mogą otrzymać już 13 lutego br. Akcja będzie prowadzona przez upoważnionych urzędników, zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Potrwa do 27 lutego br.

Podobnie jak w latach ubiegłych upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta Jarosławia będą doręczali mieszkańcom decyzje podatkowe w sprawie wymiaru podatków lokalnych na 2021 rok.

Decyzje będą doręczane od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, natomiast w soboty w godz. 9.00-18.00.

Dla bezpieczeństwa swojego i mieszkańców urzędnicy będą wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki lub przyłbice.

Prosimy także jarosławian, będących adresatami decyzji o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, podczas trwania akcji oraz w miarę możliwości potwierdzania odbioru własnym długopisem.

Zgodnie z obowiązkiem doręczenia decyzji wymiarowych odrębnie każdemu z małżonków będących współwłaścicielami, decyzja musi być doręczona każdemu z osobna. W praktyce oznacza to doręczenie tak samo brzmiących egzemplarzy decyzji każdemu ze współmałżonków (współwłaścicieli). Nie oznacza to jednak, że decyzję musi opłacić każdy ze współwłaścicieli - opłacenie przez jednego ze współwłaścicieli, zwalnia z zapłaty drugiego współwłaściciela (małżonka).


Urzędnicy doręczający decyzje podatkowe nie są uprawnieni do pobierania od mieszkańców kwot podatku.

Szczegółowe informacje na temat kwot oraz form zapłaty (gdzie, do kiedy, przelew, gotówka, nr rachunku bankowego) zawarte są w decyzji.

Akcja potrwa do 27 lutego włącznie. Po tym terminie decyzje, które z różnych powodów nie zostaną doręczone adresatom, będą przesłane za pośrednictwem operatora pocztowego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...