Nagrody „Znak Kultury 2024” rozdane

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Nagrody „Znak Kultury 2024” rozdane

Paweł Sroka, instruktor teatralny Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „Znak Kultury 2024” za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrodę za całokształt działalności otrzymał również Wacław Kochanowicz, uznany artysta malarz. Serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród Znak Kultury 2024

„Znak Kultury” to nagrody przyznawane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego twórcom, animatorom kultury, regionalistom i zespołom artystycznym. W tym roku nagroda powędrowała do Pawła Sroki, instruktora JOKiS. W gronie laureatów znalazł się również Wacław Kochanowicz malarz, którego prace często mogliśmy oglądać w jarosławskich galeriach sztuki.

Gala wręczenia nagród odbyła się 4 lipca 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury  w Rzeszowie.