wtorek 18.05.2021
Na terenie miejskiego stadionu przy ul. Piekarskiej nasadzone zostały świerki srebrne i świerki pospolite
Na terenie miejskiego stadionu przy ul. Piekarskiej nasadzone zostały świerki srebrne i świerki pospolite

Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. W piątek 14 maja miasto zyskało, dzięki wspólnej akcji, 86 nowych drzew.

Sadzonki użyte w czasie nasadzeń wykonanych 14 maja br. na terenie naszego miasta zostały dostarczone w ramach umowy, jaką miasto zawarło na podstawie zamówienia publicznego pn. „Realizacja zadań związanych z bieżącym utrzymaniem terenów zieleni i parków należących do Gminy Miejskiej Jarosław w 2021" z JPK. Jest to umowa całoroczna obejmująca wiele rodzajów zadań, m.in. właśnie wykonywanie nowych nasadzeń (szczegóły dotyczące zamówienia publicznego tutaj: http://bip.jaroslaw.um.gov.pl/?cid=3001&bip_id=28095). Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne w ramach ww. umowy i na jej potrzeby zakupiło w preferencyjnych cenach sadzonki drzew (ok. 500 sztuk), które pielęgnuje we własnym zakresie, tak, aby podrosły i wzmocniły się, a następnie nadawały do nasadzeń wykonywanych na terenie miasta.

W efekcie akcji na terenie miasta posadzono łącznie 86 sztuk drzew, w tym:

-na ul. Wyspiańskiego w pasie drogowym 11 głogów,

-na stadionie miejskim przy ul. Piekarskiej 27 świerków srebrnych i świerków pospolitych,

-na ul. Chłopickiego w pasie drogowym 16 klonów czerwonych kolumnowych,

-na ul. 29-Listopada w pasie drogowym 12 sztuk klonów czerwonych kolumnowych,

-na os. Prośbów 5 sztuk klonów czerwonych kolumnowych oraz 15 lip drobnolistnych.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...