wtorek 28.03.2023

27 marca br. odbyła się LXI sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której rozpatrywano 20 projektów uchwał.

Po ustaleniu porządku obrad sesji, radni Rady Miasta Jarosławia na czele z przewodniczącym Szczepanem Łąką oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz zastępcą Dariuszem Traczem podziękowali prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia oraz szefowej 213. Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarosławiu Teresie Krasnowskiej za wiele lat pracy na rzecz jarosławskiego sztabu 213 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Następnie przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu Mariusz Mituś przedstawił czterdziestoletnią działalność jarosławskiego oddziału stowarzyszenia, które reprezentowali również wiceprzewodnicząca Katarzyna Lepszy, dyrektor biura Krzysztof Buryło oraz self adwokaci.

W dalszej części sesji Rada Miasta Jarosławia wyraziła zgodę na wydzierżawienie nieruchomości oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy, na przyjęcie darowizny nieruchomości przyległej do ul. Świętojańskiej na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław, na nadanie nazwy drodze wewnętrznej (Jaśminowa). Radni wyrazili również wolę przystąpienia do realizacji projektu pn. „Skuteczne wdrożenie programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego z uwzględnieniem problemu ubóstwa energetycznego: „Podkarpackie – żyj i oddychaj – LIFE PODKARPACKIE.

Radni podjęli również kilka uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2023 rok.

Wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2023 w związku z realizacją projektu pn. „Rozbudowa (…) ul. Pełkińskiej (…)” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2023 roku, zaciągnięcie kredytu długoterminowego oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Jarosławia na 2023 rok.

Radni przyjęli apel w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Została przedstawiona informacja na temat rozwiązywania problemów społecznych na terenie miasta Jarosławia, raport z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Jarosławia za 2022 rok, omówiona została również działalności MOPS w Jarosławiu.