65-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu.

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

65-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu.

W 2024 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarosławiu obchodzi Jubileusz 65-lecia jej powstania.

Jubileuszowa Publikacja Autor: UMJ

Historia spółdzielni sięga lat 60 ubiegłego wieku - w grudniu 1959 r. przejęto do użytku pierwszy blok przy ulicy Kraszewskiego 23.  Dziś spółdzielnia zrzesza blisko 3500 członków, a na jej osiedlach mieszka prawie 7 tysięcy mieszkańców. Zasoby mieszkaniowe spółdzielni liczą 112 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 3926 mieszkań.

W niedzielę (9 czerwca 2024 r.) pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia w ramach jubileuszowych obchodów na os. Armii Krajowej odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Marcin Nazarewicz, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Jarosławia Piotrem Kozakiem wręczył Prezesowi Zarządu Spółdzielni Adamowi Pikule pamiątkowy prezent. Na uroczystości byli obecni także m.in. Radni Rady Miasta Jarosławia - Agnieszka Rodzinka-Głąb oraz Piotr Baran, a także przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec.