Piłka ręczna w Jarosławiu - stanowisko władz samorządowych

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Piłka ręczna w Jarosławiu - stanowisko władz samorządowych

Burmistrz Marcin Nazarewicz w dniu 21 sierpnia br. zwołał konferencję prasową, na którą zaproszone zostały władze Spółki Handball JKS Jarosław Sp. z o.o. oraz SPR San Jarosław Sp. z o.o. w osobach: prezes Roman Barłoga, dyrektor ds. rozwoju Artur Świątek oraz trener Michał Kubisztal, kibice oraz dziennikarze.

Spotkanie w sprawie Handball JKS Jarosław sp. z o.o. Autor: Iwona Międlar

Celem otwartego spotkania było omówienie kwestii wspierania i dofinansowania piłki ręcznej w Jarosławiu. Obie spółki zajmujące się piłką ręczną, zgodnie ze złożonymi na ten rok wnioskami o dotacje, podpisały z Miastem umowę na realizację zadań z zakresu sportu w Jarosławiu na finansowanie działalności, organizację lub udział w zgrupowaniach sportowych na najwyższym poziomie ligowym w piłce ręcznej kobiet w Polsce w roku 2024 oraz realizację zadań publicznych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz zwalczania narkomanii na terenie Jarosławia na szkolenie dzieci i młodzieży w roku 2024 r.
Łączna kwota dofinansowania tej dyscypliny w roku bieżącym opiewa na 486 tys. zł.

Dyrektor ds. rozwoju spółki Handball JKS Jarosław Artur Świątek, w poprzedniej kadencji samorządowej pełnomocnik burmistrza Waldemara Palucha ds. sportu, potwierdził, że środowiska sportowe zgodnie rekomendowały potrzebę remontu hali sportowej, a co za tym idzie, świadome były utrudnień w prowadzeniu treningów. Po zakończeniu inwestycji wszystkie dyscypliny będą mogły wrócić na halę. Burmistrz wyraził przekonanie, że należy większy nacisk kłaść na szkolenie dzieci i młodzieży. Obie strony zgodnie potwierdziły, że Miasto wspierało klub i działaczy sportowych, co dodatkowo potwierdza list intencyjny Burmistrza Miasta Jarosławia z maja 2024 r. o woli finansowego  wsparcia klubu w roku 2025 na poziomie nie mniejszym niż w tym roku.