Sztab kryzysowy

Oficjalny portal miasta

• migam-1.svgTłumacz migowy

Sztab kryzysowy

W związku ze skażeniem wody z wodociągu miejskiego bakterią E. coli, w poniedziałek rano zebrał się po raz kolejny sztab kryzysowy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco zapadają decyzje dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców.

Bakteria E - coli  w wodzie

Miejski Sztab Kryzysowy zorganizował kolejne spotkanie w związku ze skażeniem wody z wodociągów miejskich, w którym uczestniczyli przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Państwowej Powiatowej Policji, Centrum Opieki Medycznej, Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.  Podsumowano działania podejmowane na bieżąco.
Woda poddawana jest intensywnemu chlorowaniu, aby oczyścić ją z bakterii; na bieżąco jest weryfikowany stan jej skażenia. Pierwsze badania zaplanowane są w najbliższą środę ok. 12.00.  Placówki oświatowe zostały zaopatrzone w wodę butelkowaną, rodzice uczniów w poniedziałek zostali uprzedzeni trudnej o sytuacji, stołówki szkolne dzisiaj wydawały uczniom suchy prowiant zamiast obiadów.
Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania informowania mieszkańców, liczby punktów dystrybucji wody zdatnej do spożycia po przygotowaniu, systemu dotarcia do jak największej liczby punktów, straż pożarna zadeklarowała użyczenie pojemników na wodę. Wstępnie mówi się, że sytuacja kryzysowa może potrwać do końca tygodnia.