środa 25.01.2023

Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia ulicznego na terenie Jarosławia.

Szanowni Państwo,

Prosimy o wyrażenie opinii w sprawie wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia miejskiego w Jarosławiu. Kierujemy do Państwa tę prośbę z uwagi na fakt, iż cena energii elektrycznej w taryfie dotyczącej oświetlenia ulicznego w bieżącym roku wzrosła o prawie 300%. Oznacza to podwyższenie kosztów zużycia tej energii o ok. 3,5 mln zł więcej w stosunku do ubiegłego roku. Wobec takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do pilnego wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych. Przedstawiamy dwa konkretne możliwe do wprowadzenia rozwiązania oraz mile widziane będą również inne realne propozycje, które zostaną następnie poddane analizie pod kątem możliwości zastosowania w naszym mieście.

Dziękujemy z góry za Państwa zaangażowanie i wszelkie pomysły.

Konsultacje będą prowadzone od dnia 25 stycznia 2023 roku do dnia 28 lutego 2023 roku na podstawie Zarządzenia nr 15/2023 Burmistrza Miasta Jarosławia w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław dotyczących wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia miejskiego na terenie Jarosławia, a także na podstawie uchwały nr 112/XII/2015 Rady Miasta Jarosławia z dnia 15 sierpnia 2015 roku w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław.

Celem konsultacji jest poznanie stanowiska pełnoletnich mieszkańców miasta Jarosławia w sprawie zaproponowanych wariantów rozwiązań oszczędnościowych, tj.:

  1. Wyłączenie oświetlenia miejskiego w godzinach od 23.00 do 5.00.
  2. Ograniczenie działania oświetlenia ulicznego w postaci wyłączenia co drugiej latarni (za wyjątkiem miejsc newralgicznych np. okolic przejść dla pieszych).
  3. Inne pomysły.......

Konsultacje przeprowadzone są z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego, w wersji papierowej i elektronicznej.

Formularz konsultacyjny w wersji elektronicznej, do konsultacji przez Internet, dostępny jest w zakładce „konsultacje społeczne” na stronie internetowej miastojaroslaw.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia www.bip.jaroslaw.um.gov.pl .

Link do formularza w wersji online 

Formularz w wersji papierowej można pobrać w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia 37-500 Jarosław, ul. Rynek 1 pokój nr 2 albo wydrukować z pliku o nazwie formularz konsultacyjny, zamieszczonego w zakładce „konsultacje społeczne” na stronie internetowej miasta miastojaroslaw.pl i Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia LINK

Wypełniony formularz konsultacyjny w wersji papierowej należy:

  • złożyć w urnie w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia 37-500 Jarosław, ul. Rynek 1 pokój nr 2
  • lub przesłać na adres: Urząd Miasta Jarosławia 37-500 Jarosław, ul. Rynek 1
  • lub przesłać skan wypełnionego formularza pocztą elektroniczną na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl

Wyniki konsultacji zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie do 30 dni od daty ich zakończenia poprzez zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jarosławia bip.jaroslaw.um.gov.pl , na stronie internetowej www.miastojaroslaw.pl, na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Jarosławia oraz w siedzibach Rad Dzielnic. Ponadto wyniki konsultacji Burmistrz Miasta Jarosławia przedstawi na najbliższej sesji Rady Miasta Jarosławia.

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy i nie są wiążące dla organów Gminy Miejskiej Jarosław.

 

Załączniki

  • Pobierz Zarządzenie_nr_15_2023_Burmistrza_Miasta_Jarosławia_w_sprawie_konsultacji_spolecznych_dotyczacych_św
  • Pobierz formularz konsultacyjny.docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...